Политика

Ибраимоски: Платата која ми следува од Собранието, ќе ја донира на неколку семејства

Пратеникот од последниот парламентарен состав, Самка Ибраимоски, информираше во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ денеска, дека платата која што му следува од Собранието, за време на борбата против болеста Ковид 19, решил да ја донира по неколку семејства, главно за подмирување основни намирници.

-Во овој тежок период на биолошки-економска војна, треба да има солидарност, независно дали се бизнисмени, пратеници, функционери, треба сите солидарно да помогнеме. Има луѓе кои можат да помогнат, затоа што ни економијата во овој момент не може да опстане, изјави Ибраимоски.

Поврзани вести

Јовановски ја доби наградата „Жан Моне“ за најдобра сторија

Влатко Зорба

Прво учество на Северна Македонија на состанок на НАТО како полноправна членка

Берта Китинска

Венецијанска комисија препорача да се преиспита законот за јазиците

Димитров оптимист дека С. Македонија ќе отпочне преговори со ЕУ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Васев: Понудата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ е поделба и припојување кон други држави (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Заев, Мицкоски и Ахмети на средба во Владата

Никола Поповски