Политика

Јанчев: Повратот од „МојДДВ“ ќе го донирам во хуманитарни цели

Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев денеска соопшти дека повратот којшто го остварува преку мерката „МојДДВ“ ќе го донира во хуманитарни цели.

Поврзани вести

Спасов: Граѓаните не даваат целосна доверба никому во борбата против корупцијата и во создавањето независно судство

Влатко Зорба

Милошоски: Јовески и Рускоска се адвокати на материјалните и политичките интереси на Заев

Влатко Зорба

Наумоски: Проблемот со аерозагадувањето има тренд на намалување (ФОТО)

Влатко Зорба

Левица бара Уставниот суд да го укине „законот за двојазичност“

user3

„Ле Поен“: Франција го пушта Балканот низ вода

Влатко Зорба

Потпишанa спогодбa со Србија за отворање на заеднички граничен премин Лојане-Миратовац (ВИДЕО)

Влатко Зорба