Политика

Јанева: Бараме да не се исклучува јавноста и да се види цел доказен материјал од Кичеец

„Бараме да не биде исклучена јавноста и да се види цел доказен материјал од Зоран Милевски Кичеец. Сакам да се види кој нуди рекет, кој е манипулиран и кој е измамен“.

Ова го изјави обвинетата Катица Јанева на рочиштето за „Рекет“, откако обвинителството предложи за одреден број на материјални докази јавноста да биде исклучена од судот.

Првообвинетиот Бојан Јовановски пак, посочи дека тој е сниман незаконски од Кичеец и прифаќа да бидат соопштени сите докази пред јавноста.

– Прифаќам да ја сносам целата одговорност иако сум изманипулиран по повеќе основи, вели Боки 13.

И.Р.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Богоевски: Барањето за премиер Албанец не беше ништо повеќе од преговарачки чип

Џафери со благодарност до Ручи за честитката за неговиот реизбор

Промовиран прирачник за професионална, безбедна и етичка работа на снимателите во медиумите

Влатко Зорба

Костадинов: Мерките на СДСМ се издржани, Мицкоски неодговорно шири паника (ВИДЕО)

Влатко Зорба

За измени на Законот за употреба на јазиците нема Бадентерово мнозинство

Заев за ВМРО-ДПМНЕ: Зошто го слават и пеат Тодор Александров, тој e предавникот на нашите војсководци