Политика

Колемишевски: Над 3 милиони евра кај граѓаните само преку мерката МојДДВ (ВИДЕО)

„Политиките и мерките на СДСМ кои се насочени кон враќање на парите назад кај граѓаните ги даваат своите резултати. Во таа насока е и мерката МојДДВ, преку која 15% од данокот кој го плаќаат граѓаните, се враќа назад, во нивниот буџет. Исплатата на првите парични средства од мерката Мој ДДВ е во тек“, изјави денеска Кирил Колемишевски, претседател на Комисија за економија на СДСМ.

„186 милиони денари или изразено во евра околу 3 милиони евра, се враќаат назад на сметките на граѓаните преку МојДДВ“, посочи Колемишевски.

Поврзани вести

Шекеринска: Очекуваме ЕУ да покаже лидерство и да ги отвори пристапните преговори

Влатко Зорба

(Во живо) Асим Муса на прес по снимката за примање мито

user3

Средба на Заев и Џонсон: Северна Македонија го заслужува своето место во евроатлантските демократски сојузи

Влатко Зорба

Нов марш за чист воздух на 29 ноември

Влатко Зорба

Мицкоски знае дека ќе изгуби, затоа бега од соочување на листите, вели Заев

Влатко Зорба

Димитров остварил телефонски разговор со Дендиас