Политика

Костадинов: Инцидентот во Штип е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

„Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците“, вели денеска Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник, како реакција на запалениот автомобил на поранешната пратеничка од редовите на партијата, Маринела Тушева.

„Обнова на физички напади и апсења на новинари и брутални упади и затворања медиуми“, посочува Костадинов.

Поврзани вести

Николоски: Се радуваат на поздравот од Ципрас, а тој им се смее и рецитира песни од Блаже Конески

Мијалков упати честитка: Македонија е ВМРО – ВМРО е Македонија!

Берта Китинска

Џафери: Функционерите во Влада нека доаѓаат со тротинет, ако се укинат трошоците за пратениците

Берта Китинска

Многу комбинации за состав на нова влада. Кој ќе го добие мандатот?

Берта Китинска

Османи: Преговарачката рамка од ЕК, според наши информации, ќе биде на 3 јуни

Европскиот парламент со голема поддршка за С. Македонија

Влатко Зорба