Политика

Костадинов: Се моли Апасиев да иде во 300 СЈО и да ги врати парите народни

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првата рекација од  пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов.

Костадинов, на Апасиев му порача дека треба да ги врати парите што ги земал од Специјалното јавно обвинителство, каде што бил соработник.

„Се моли Апасиев да иде во 300 СЈО и да ги врати парите народни што ги земаше од таму.Такви фашисти, на државата не и требаат“, напиша Костадинов.

Поврзани вести

Царовска: Силно инвестираме во зголемување на капацитетите на градинките, но и во квалитетно предучилишно образование

Влатко Зорба

Жерновски: Добра вест од Шпанија

Влатко Зорба

На владина седница ќе се утврдува текстот на Предлог – законот за ратификација на Договорот меѓу РСМ и Германија за соработка во борбата против криминалот

Влатко Зорба

Заев: Согласен сум изборите да се на 8 јули

ВМРО-ДПМНЕ: Владините мерки се шминка, а не помош

Берта Китинска

Туск: ЕУ ќе се наврати на проширувањето до мај 2020

Влатко Зорба