Политика

Крмов: Привилегираната класа ја плаши леснотијата со која Апасиев го артикулира народниот гнев

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов застана во одбрана на својот сопартијец, Димитар Апасиев кој со својот статус упатен кон минстерката за одбрана, Радмила Шекеринска ја подели јавноста.

Апасиев напиша „Се моли ШЕЌЕРИНСКА да иде у пичку матер. Од Карпалак, па лево!“, а Крмов вели дека лидерот на партијата со тоа „го артикулира народниот гнев и го прави видлив во јавниот дискурс“.

„Привилегираната класа не се грози од вулгарности, баш напротив. Тие се приватно многу повулгарни од обичниот народ. Привилегираната класа ја плаши леснотијата со која другарот Апасиев го артикулира народниот гнев и го прави видлив во јавниот дискурс. Зошто до скоро имаа монопол на него. Сега повеќе не“, смета Крмов.

Поврзани вести

Лукаревска: Дел од опозиционерите не ми посакаа добро здравје кога бев во изолација

Ахмети не отстапува од идејата: Зибери треба да биде идниот премиер

Миовска: Република Северна Македонија заедно со сите НАТО сојузници

Влатко Зорба

Трајковски: ВМРО – ДПМНЕ застана со поддршка за земјоделскиот протест

user3

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ не е против Законот за јавно обвинителство

Влатко Зорба

Телефонски разговор Заев – Столтенберг

Влатко Зорба