Политика

Кузеска: Марковски јавно ги поткопуваше мерките за заштита од Ковид-19 и ширеше страв во јавноста

„Таканаречените промени во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски да ја спаси својата фотелја во белиот дворец. Во тоа му помага и неговиот ментор, избеганиот осуден криминалец во Будимпешта, Никола Груевски. Меѓу таканаречените освежувања во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е и Вело Марковски“, вели Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

„Марковски ќе остане запаметен по непостојаните ставови во однос на коронавирусот и тоа што често пати јавно ги поткопуваше мерките и решенијата на Комисијата за заразни болести. Во јавни излагања Марковски повикуваше да се заразат што повеќе луѓе со коронвирусот, зборуваше дека вирусот не е опасен и дека студенти по медицина низ светот намерно се заразувале со КОВИД-19“, посочува тој.

Поврзани вести

Пендаровски ја почна официјалната посета на Полска

Stefanija Kuzmanovska

Шекеринска од Дебар: Ќе станеме членка на ЕУ и Европа ќе ја донесме тука

Влатко Зорба

Османи: Европските интеграции нудат можност за долгорочен и стабилен развој

Stefanija Kuzmanovska

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ доби наредба да го бранат Мицкоски (ФОТО)

Спасовски за изборната кампања: Нема да има митинзи и активности од врата до врата

Заев направи гестикулација со раката за да му покаже на Мицкоски кога ќе дојде на власт

Влатко Зорба