Политика

Кузеска: Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО, па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок (ВИДЕО)

„Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“. За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за побрзо да се затвори неговиот случај со теретаната“, вели денеска на прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

„Дури и Наќе Чулев, под притисок на својот шеф, Мицкоски, побрза да го одбрани со незрела изјава дека припадниците на МВР не носеле ракавици туку тоа замислете, кажа дека е „отсјај“ од светлото. Целата јавност ја виде снимката среде најголемата здравствена криза“, посоочува Кузеска.

Поврзани вести

Ќе важат старите дозволи за движење на работниците до работа и при промена на времето на полицискиот час

Влатко Зорба

Изборите ќе се одложат

Манчевски: Полициска присмотра за лицата за кои се сомневаме дека не се придржуваат кон мерките на самоизолација

Влатко Зорба

СДСМ ќе ја поддржи иницијативата за една изборна единица која ќе се преточи во закон

Николоски за акцијата на МВР во Струмица: Се обидуваат за неколку прехранбени производи да купат луѓе

Влатко Зорба

Мицкоски побара од Филипче и Заев да ги ослободат од работа хронично болните и старите лица

Берта Китинска