Политика

Лидерска средба кај Пендаровски во понеделник

Лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски ќе се одржи во понеделник со почеток во 12:00 часот, потврдија за Алсат од претседателскиот кабинет.

Како што се очекува, на средбата партиските лидери ќе се обидат да постигнат консензус околу терминот за одржување на параментарните избори.

Засега политичките партии во земјава не отстапуваат од своите позиции кога станува збор за терминот на изборите.

Поврзани вести

Заев: Ќе се реинвестираат парите од продажбата на плацевите во индустриската зона „Новини“

Влатко Зорба

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е деструктивна партија која во клучни моменти за државата, нема никаков предлог

Берта Китинска

ВМРО-ДПМНЕ, Левица, Интергра и СДУ доставија кандидатски листи за претстојните избори

Влатко Зорба

ВМРО-ДПМНЕ го прашува Симовски дали статистика лажира информации (ВИДЕО)

Влатко Зорба

(ВО ЖИВО) Трибина „На прав пат“ во Скопје

Влатко Зорба

Спасовски во посета на манастирот Св. Наум Охридски Чудотворец на Попова Шапка

Влатко Зорба