Политика

Министерството за здравство со апел да се почитуваат трите клучни мерки за заштита од коронавирусот

„Навистина не е тешко да се следат и почитуваат овие три клучни мерки за заштита од коронавирусот“, соопштуваат од Министерството за здравство.

„Едноставно немаме и не постојат други механизми за заштита.

Мора да се навикнеме да живееме со вирусот и да се штитиме постојано.

Само така може да излеземе од кризата“, додаваат од МЗ.

Поврзани вести

Министерство за правда: Сега на потег се судиите и обвинителите, членовите на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители

Спасовски: Во оној момент кога ќе заврши вонредната состојба за 22 дена треба да се одржат избори и тоа е фактичка состојба

Мицкоски: Има разговори со партиите, но не и договор за датумот за избори

Заев: Треба позитивна одлука СЕГА и ВЕДНАШ!

Влатко Зорба

Вучиќ по одлуката на ЕУ за Северна Македонија: Мораме сами за себе да се грижиме, тоа е единствен начин, тоа е единствен пристап

Влатко Зорба

ДИК ги повикува учесниците на изборите да ги почитуваат мерките за заштита на здравјето на граѓаните