Политика

Мизрахи не се откажува од таблата со Република Македонија, ќе платела и казна од 5 илјади евра

Министерката за труд и социјална политика во техничката влада, Рашела Мизрахи, повторно даде прес-конференција пред паното на кое е испишано Република Македонија.

На новинарско прашање за таблата на која пишува Република Македонија, Мизрахи истакна дека нема намера да ја менува таблата со старото име, па дури и е „подготовена да плати казна од 5.000 евра“.

– Немам намера да ставам банер со Република Северна Македонија, рече Мизрахи.

Поврзани вести

Маричиќ: Се планира до април 2021 година да бидат усвоени измените во Изборниот законик што се однесуваат на отворените листи

Александар Петровски

Дескоска: Преговорите со ЕУ ќе го забрзаат темпото на реформи во судството

user3

Спасовски до 21 октомври треба да формира работната група за ветинг во МВР

Влатко Зорба

Арсовски: Покачувањето на акцизата за два денари ќе значи катастрофално одразување врз стандардот на граѓаните

Влатко Зорба

Николовски: Во изминатите два месеци посетивме повеќе од 220.000 семејства низ целата земја

Влатко Зорба

Забрчанец: Најавтентично е кога граѓаните самоиницијативно пружаат отпор на дезинформациите

Влатко Зорба