Политика

Нова аудио-бомба со учество на Заев

На социјалните мрежи денеска се појави нова аудио бомба на која наводно е лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

„Паѓа Tалир 2, паѓа Поштенска банка, паѓаат еден куп предмети, паѓа на Али Ахмети попис, но тој е ризикот“, вели Заев за случаите за кои СЈО покрена истраги.

Поврзани вести

Шилегов: Град Скопје во Клинички – некои приговараат, ние работиме

Влатко Зорба

Влада: Задржана лидерската позиција во регионот на „Дуинг бизнис“

Влатко Зорба

Ахмети: Без Охридскиот договор, ДУИ нема да коалицира со никого

Никола Поповски

Билд: ЕУ се соочува со можноста да го изгуби својот кредибилитет на Балканот

Влатко Зорба

Граѓаните може да пријават во Хелсиншки прекршување на избирачкото право

Влатко Зорба

Заев на средба со Пападимулис, Ферxофштад и Шулц: Заедничка поддршка за позитивна одлука во октомври

Влатко Зорба