Политика

Нухиу порачува: На телефонски нарачаната правда и е дојден крајот

По министерската позиција во министерството за внатрешни работи, Агим Нухиу од ДУИ, сега е заменик министер за правда.

Тој на својот Фејсбук профил објави фотографија со сегашниот министер за правда Бојан Маричиќ под која напиша:

„На телефонски нарачаната правда и е дојден крајот“

Во биографијата на Нухиу, стои дека тој е доктор на правни науки – Правен факултет – Универзитет во Тирана, Албанија, 2009-2013, магистер на правни науки – граѓанско право, Правен факултет – Универзитет во Приштина, Косово, 2001-2008; и  магистер на правни науки – граѓанско право, Правен факултет – Универзитет во Тирана, Албанија, 2005-2007.Дипломирал на Правниот факултет на Универзитетот во Тетово во 2001 година.

Поврзани вести

Заев: Кон крајот на неделава ќе излеземе со името на техничкиот премиер

Никола Поповски

Бишевац: Заев со излегувањето сам на изборите ќе изврши политичко самоубиство

Костадинов: За ВМРО-ДПМНЕ е неприфатливо тоа што денес сме 30 земја членка на НАТО и започнуваме преговори со ЕУ

Мицкоски најави силна економија, повисоки плати за 25 отсто и повисоки пензии од 20-тина проценти

Данев и Локвенец во 24 анализа: Пропорционален или мнозински изборен модел

user3

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на претседателот Пендаровски

Влатко Зорба