Политика

Објавени платите на вработените во владиниот кабинет

Владата го објави списокот на вработени лица во кабинетот на претседателот на Владата на РСМ.

Најплатен е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална безбедност добива 74.618 денари.

Останатите добиваат 55.268 денари.

Поврзани вести

Николовски: Очекувам Владата да се посвети на економија

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Владата ѝ дала пари на невладината на Јасна Мандиќ за да влијае во случајот „Рекет 2“?

Блерим Река предложен за министер за надворешни работи на Косово

Влатко Зорба

Мизрахи: Во Договорот за Добрососедство нема црно-бели тези

Берта Китинска

Има работи за кои што никаде во светот не се преговара, па ни кај нас нема да се преговара, вели Заев

Влатко Зорба

Тимоние за РСЕ: Во ЕУ нема место за нерешените прашања меѓу Скопје и Софија (ВИДЕО)