Политика

Орбан со поддршка за Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за претстојните избори (ВИДЕО)

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан преку видео порака упати поддршка до опозициската ВМРО-ДПМНЕ за претстојните избори.

– Ние тука во Унгарија навиваме за нашиот пријател Мицкоски и би сакале како победник да го видиме ВМРО-ДПМНЕ бидејќи во борбата против миграција заедно со нив изградивме таква соработка базирана на национална гордост, а со цел на одбрана на нашите семејства и слободата, која ни влева доверба по прашањето на иднината, посочува Орбан.

Поврзани вести

Тимоние: Новогодишна желба ми е датум за ЕУ(ВИДЕО)

Никола Поповски

Богојески: „Рекет“ беше организирана акција за рушење на антигруевистичкиот потенцијал во македонското општество

Влатко Зорба

МВР: Досега нема регистрирано нарушување на јавниот ред и мир на гласачките места

Влатко Зорба

ДС: Да не се врши притисок врз медиумите и да престанат лажните вести

Никола Поповски

Муслиу: Ако никој не формира парламентарно мнозинство, повторно ќе одиме на избори

Филипче: Датум за избори кога Комисијата за заразни болести ќе го одобри тоа