Политика

Откажана целокупната агенда на СДСМ и Заев во наредните денови

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги откажа сите активности во наредните денови, а откажани се и сите настани од партиската агенда со цел да се превенира ширење на коронавирусот.

– Иако денеска беа закажани средби на претседателот Зоран Заев со неколку стопански комори, а утре и задутре беа предвидени партиски настани во повеќе граѓани, политичкото раководство на СДСМ одлучи да се откажат настаните, бидејќи нема поголема вредност од јавното здравје, рече генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на денешата прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање.

Поврзани вести

Македонски Концепт предлага пратениците да бидат волонтери

Влатко Зорба

СДСМ: Обновата на ВМРО – ДПМНЕ е обнова на урбаната мафија

Чулев: Директорот на БЈБ дава политички изјави кои се напишани во штабот на СДСМ

Влатко Зорба

Чулев „исправал неправди“ во случајот со сопругата на Чавков

Влатко Зорба

Министерот Спасовски се сретна со швајцарската амбасадорка Сутер Тејада

Ристоска: СЈО да не се користи како боксерска вреќа секогаш кога системот и општествените чинители ќе потфрлат во борбата за правда

Влатко Зорба