Политика

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија.

– Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер.

Поврзани вести

Караванот на граѓански трибини ,,На прав пат” денеска во Куманово

Влатко Зорба

Арсовска на Самитот на „Економист“: Западен Балкан е слепото црево на Европа, неопходна е ЕУ интеграција

user4

До ДИК доставени кандидатски листи од 15 коалиции и партии

Влатко Зорба

Претседателот Пендаровски се сретна со Лавров

Влатко Зорба

СДСМ: Со реални економски политики до раст на платите и минималната плата

Влатко Зорба

Дескоска: Не треба да има дилеми или дебати за тоа дали ќе се имплементираат препораките

user3