Политика

Портпаролот на СДСМ со порака до членството: Трпение, спасение!

По вчерашната средба помеѓу лидерите на ДУИ и СДСМ во Собранието, која  немаше финален позитивен исход, пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов упати порака до партиското членство и симпатизерите дека наскоро ќе има договор за нова влада.

Тој на својот профил напиша: Трпение, спасение!

На изборите кои се одржаа на 15 јули коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ освои 46 пратеници, коалицијата „За обнова на Македонија“ на ВМРО-ДПМНЕ – 44, ДУИ – 15, коалицијата на Алијанса на Албанците и Алтернатива – 12, Левица – два и ДПА – еден мандат.

Поврзани вести

Отворен ден во Кабинетот на Претседателот Пендаровски

Влатко Зорба

Заев и Ахмети се сретнаа во Владата

Влатко Зорба

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ во соработка со ЦДУ ќе работи за силна економија (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Ивановска за РСЕ: Со повеќе алатки ќе се бориме против корупцијата за време на избори

Влатко Зорба

Седници на шест собраниски комисии

Телефонски разговор Заев – Столтенберг

Влатко Зорба