Политика

Пред влезот во Кабинетот на лидерите им се мереше температурата (ВИДЕО)

Во моментот во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски почна лидерската средба за терминот на одржување на предвремените парламентарни избори, кои беа закажани на 12 април, но беа одложени со уредба на Владата поради прогласувањето вонредна состојба и ширењето на ковид-19.

Пред влезот во Кабинетот на лидерите на политичките партии, како и на претставниците од власта им се измери телесната температура.

Поврзани вести

Заев денеска ќе објави на Фејсбук кога го пријавил случајот Рекет

Никола Поповски

Заев саркастично: „Бомбите“ ги пуштил Забрчанец

Манчевски: Кога веќе споменува во кои институции работат дел од позитивните случаи, зошто Стаменковска заборава да го спомене МВР

Влатко Зорба

Заев: Подготвени сме да ја исполниме нашата ЕУ агенда

Димитриевски ќе биде казнает со 300 до 600 евра поради напочитување на решението за самоизолација,

Влатко Зорба

Колемишевски: За само 2.5 години СДСМ ја зголеми минималната плата за 5.500, а просечната за околу 4000 денари

Никола Поповски