Политика

Рангелова ослободена од одговорност, бара соочување со Мицкоски

Ослободена од одговорност за судскиот предмет „Шамарите во Центар“ е поранешната пратеничка Даниела Рангелова.

„ Сега си ја докажав правдата и сега можам слободно да се пресметам со тие што ме обвинуваа. Со овие аргументи сега, излегува токму спротивното – она што го тврдеше Мицкоски и компанија. Можеби не се чувствува за достоинствено дека треба да излегува со некој бивш функционер од партијата, но со оглед на моето партиско искуство би сакала очи в очи да се пресметаме, кој одработува за оваа власт, дали ние или тој, изјави  Рангелова по судењето.

Поврзани вести

Три години од „крвавиот четврток“

Берта Китинска

Заев: Јас ќе ја предводам владата во следните 4 години

Шахпаска: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, вработените во јавниот сектор за септември ќе добијат повисока плата за 5 отсто (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Владата ги откри имињата од предлог-листата на Заев за заменици-министри

Влатко Зорба

Груевски од Унгарија ја советува Владата како да се справи со коронавирусот

Шкријељ: Загрижена сум од непознавањето на системот на социјална заштита на Мизрахи

Влатко Зорба