Политика

Рускоска за Мицкоски: Може да биде повикан за „Рекет“

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека не ја исклучува можноста лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски да биде повикан на распит за случајот „Рекет“.

Посочи дека пред Мицкоски да покажува документи за кои тврди дека се од истрагата „Рекет“, таа му се јавила на телефон.

– Пред да мавта со тие работи, го побарав на телефон затоа што имаше изјавено дека никој не го викнал во Основното јавно обвинителство, а тој знаел и за други случаи. Го прашав за кои случаи има сознанија, рече дека тој тоа не го кажал. Го прашав дали има сознанија за други луѓе од кои биле барани пари, рече ќе размисли. Бев презафатена со други работи. Јас сум сигурна дека нема да сака да помогне, но не ја исклучувам можноста да биде повикан, рече Рускоска.

Поврзани вести

Грчките медиуми пишуваат за Мизрахи и таблата со Република Македонија во МТСП

Влатко Зорба

Дервишова бара да се запре со сите рестриктивни мерки, д-р Даниловски и порача да си ги освежи своите знаења од вирусологија

Костадинов: Мицкоски моли европратеници да не се додели датумот за преговори (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Петровска: Во вонредна состојба од терен да повлечеш 100-тина полицајци за да снимаш спот е неодговорно и несовесно раководење

СДСМ: Опозицијата ги блокира предлог законските решенија за отпис камати и репрограмирање на долгови

Stefanija Kuzmanovska

Спасовски: Предвидуваме нова мерка за поддршка на младите, поврат на персонален данок за сите нововработени до 29 години