Политика

Села за РСЕ: Идејата „едно општество за сите“ е лага

Не сме против идејата Албанец да биде премиер како што не сме против да биде и од друга етничка заедница. Најважно е тој премиер да биде квалитетен и без етнички предзнак вели лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села во интервју за РСЕ.

Поврзани вести

Започнува дводневниот самит на лидерите на ЕУ, се решава за преговорите со Северна Македонија

Влатко Зорба

Царовска: Испорачавме 70 проценти од програмата што ја ветивме

Шилегов до Нелоски: Наметнавте луда теза дека тревникот на плоштад чини 33,2 милиони денари

Мицкоски: Ве повикувам сите застанете до нас и ајде прво да си ја ослободиме Македонија

Заев: Преку проектот Мој ДДВ за три квартали се вратени 10,7 милиони евра кон граѓаните

Месиќ за неотворањето на преговорите со С. Македонија: Сметам дека ова е лоша одлука на ЕУ

Влатко Зорба