Политика

Семејството на Чулев на државна сметка во Охрид

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната пре-конфереција одговарајќи на прашање дали тој заедно со своето семејство престојувал во владин објект во Охрид и дали ако би дошле ВМРО-ДПМНЕ на власт би мислеле прво за партијата и за самите себе па на крајот за државата, министерот изјави потврдно, но дека тоа не е владин објект, туку на МВР.

– Објектот во Охрид е на МВР, каде моето семејство во моментот престојува и јас требаше да им се придружам, изјави Чулев.

Поврзани вести

Македонски концепт се залага за 0% данок за стартапи за првите 3 години

Влатко Зорба

Деркоски: Политичките фактори да се договорат за да не се доведе во прашање легитимитетот на изборите

Влатко Зорба

Средба Мицотакис-Заев следниот четврток во Солун

Влатко Зорба

Кондарко: Деркоски си зема преголеми овластувања и ја користи позицијата за да промовира лични ставови

Влатко Зорба

Димовски читаше цитати од Заев на собраниска говорница

Влатко Зорба

СДСМ: И во време на криза, ВМРО-ДПМНЕ се грижи единствено за личните и партиските интереси