Политика

Шекеринска на регионален форум на ПСД: Северна Македонија со право очекува јасно „ДА“ за старт на преговорите со ЕУ (ВИДЕО)

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска учествуваше на првиот регионален форум на тема „Интеграција на Западен Балкан во ЕУ“ во организација на социјалдемократската партија на Романија, ПСД, на која учествуваа претставници на политички партии од регионот на Западен Балкан, како и од Грција, Унгарија, Бугарија и Молдавија.

Во своето обраќање, заменик претседателката Шекеринска ја истакна важноста од поврзувањето на регионот со ЕУ и целосна интеграција во Унијата на државите од Западен Балкан, и порача дека Социјалистите и Социјалдемократите се добри во пишување на историја и добри страници во историјата.

Поврзани вести

ЗНМ со осуда за заканите на Јакимовски кон новинарот Чомовски

Влатко Зорба

Конститутивна седница со протоколи за заштита од коронавирус

Берта Китинска

ДУИ: Албанците се соочуваат со селективна правда, да се обединиме за прв Албанец премиер

Влатко Зорба

Тече рокот за нова влада, најавени измени во собранискиот состав

Берта Китинска

Кацарска: Бројот на судии кои што не ја заслужуваат својата функција е многу голем

Влатко Зорба

ВМРО-ДПМНЕ: Новата влада треба да се зафати со решавање на проблемите кои самите ги создадоа

Александар Петровски