Политика

Шилегов: Град Скопје во Клинички – некои приговараат, ние работиме

„Град Скопје во Клинички. Некои приговараат. Ние работиме, а вие почитувани, седете дома“, напиша градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

„За да можеме сите за кратко да ги имаме животите во релативна нормала. Чувајте се себе си, така ги чуваме и луѓето околу нас“, порача тој.

Поврзани вести

Телеграмата на Чулев – причина за куќата на премиерот Спасовски да остане без обезбедување?

Никола Поповски

Во македонската амбасада во Вашингтон одбележан 13 Ноември

Влатко Зорба

СДСМ во Кавадарци, Митко Јанчев – гостин на трибината „На прав пат“

Христина Николовска

На 19-ти ноември Советот на министри повторно ќе дебатира за проширувањето на ЕУ

Влатко Зорба

Пендаровски ќе го врачи мандатот за формирање на техничката влада

Никола Поповски

ВМРО-ДПМНЕ: Танчерите Заев и Спасовски предизвикаа хаос во Куманово