Политика

Шилегов: Македонскиот Шешељ има коса и брада

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации.

По пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов кој го нарече Апасиев фашист, следеше рекација и од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Тој на својот Фејсбук напиаша: Македонскиот Шешељ има коса и брада …

Поврзани вести

Пендаровски: Не сум убеден дека ќе има избори на 12 април

Влатко Зорба

С. Македонија направи повеќе од било која земја кандидат за ЕУ, истакна Жидан

Stefanija Kuzmanovska

Позитивно е оценето во извештајот на ЕК справувањето со случајот „Рекет“

Александар Петровски

СДСМ: За само 2,5 години просечната плата во здравството зголемена за 4.700 денари

Влатко Зорба

Груби со благодарност до Зибери за поддршката и го поканил да стане активен дел од структуирањето

Никола Поповски

Заев веднаш да си поднесе неотповиклива оставка, бара ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба