Политика

Сите што биле во контакт со Мицкоски се подготвуваат за самоизолација

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, по информациите дека лидерот на партијата Христијан Мицкоски е во самоизолација поради контактот со заразениот ТВ новинар, изјавидека сите кои биле во контакт со него се подготвуваат да се стават во самоизоолација

Оттаму уверуваат дека ги почитувале мерките што биле препорачани од надлежните органи во државата.

Од опозициската партија велат дека имаат и заштитни маски и средства за дезинфекција, а на влезот на сите им се мери температурата.

Поврзани вести

Османи: Со измените на изборниот модел не губи ДУИ, губат Албанците пратенички места

Влатко Зорба

Заев и Димитров на Светскиот економски форум во Женева

Влатко Зорба

СДСМ: Економијата се стабилизира, се повеќе пари се враќаат кај граѓаните

Никола Поповски

Димитров: Позитивната одлука за почеток на пристапни преговори ќе биде валидација за досегашните напори на С. Македонија

Влатко Зорба

„Совет на Амбасадори“: Принципот на реверзибилност ќе ги мотивира земјите кандидати похрабро да ги имплементираат реформите

Влатко Зорба

„Од Солун до Загреб“ – грчка иницијатива за заедничка иднина на балканските земји и Европа

Влатко Зорба