Политика

Советник на Чулев нападна Началник на единицата за безбедност на сообраќај во Тетово (ВИДЕО)

Државниот советник на Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев – Зоран Ѓорѓевски -Чикаш го нападна Началникот на единицата за безбедност на сообраќај во Тетово, сведочат лица кои се нашле на лице место.

Од видеата кои беа испратени во нашата редакција може да се види агресивното однесување на советникот на министерот Чулев, а само поради интервенцијата на уште неколку униформирани лица, не дојде до посериозен инцидент.

Поврзани вести

Сериозно треба да се разгледа мислењето на Венецијанската комисија, вели Дескоска

Никола Поповски

Заев: Владата го осудува поведението на навивачката група со кое се предизвикува омраза и раздор

Берта Китинска

Средба во Тирана на лидерите од Западен Балкан

Никола Поповски

Димовски: Ниту една странска мисија и амбасада не ги оцени овие избори за фер и демократски

Димовски на ФБ: Се сретнав со вистинскиот Порошенко

Влатко Зорба

Зибери: Нема право да бараат Заев и Мицкоски пратеник повеќе за да може да формира влада

Берта Китинска