Политика

Спасовски: Очекувам мнозинската граѓанска волја да се преточи во институциите и во уставните

Конститутивната седница на 10-от собраниски состав на којашто присуствувам е нов чекор кон демократскиот развој на нашата држава напиша на својот Фејсбук профил Оливер Спасовски на конститутивна седница.

“Очекувам мнозинската граѓанска волја да се преточи во институциите и во уставните и законски рокови да ги добиеме новата прогресивна Влада и новиот Парламент ориентирани кон европската агенда“, напиша Спасовски.

Поврзани вести

Милошоски: Наскоро, ќе се откријат многу сериозни манипулации за пропаѓањето на Еуростандард банка

Берта Китинска

СДСМ: Мицкоски не е мрднат ниту милиметар од режимската матрица

Македонски концепт: Манифестот на Бугарија претставува едностран чин на непријателство и суспендирање на Договорот за пријателство

Влатко Зорба

Блокадата на преговорите со ЕУ беше многу нефер, порача Заев од Лондон

Влатко Зорба

Филипче: Реформите во здравството сериозно придонесоа за поквалитетeн живот на пациентите (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Георгиески: Уривањето на дивоградбите не е прекинато

Влатко Зорба