Политика

Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ на говорница со чанта Луј Витон

Пратеничката Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ на говорницата во Собранието излезе со чанта Луј Витон.

Стојановска на говорницата посочи дека тоа е лажна чанта со лажни банкноти, а вистинската треба да се пронајде каде завршила.

Претседателот на Собранието Талат Џафери соопшти дека од 18.00 до 19.00 часот ќе трае паузата од расправата за предлог законот за јавното обвинителство, а по 19.00 часот ќе продолжи и ќе трае без прекин додека Парламентот не биде распуштен.

Поврзани вести

КСС со предлог деновите од 4 до 20 април да бидат неработни

Влатко Зорба

Костадинов: Инцидентот во Штип е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Пред влезот во Кабинетот на лидерите им се мереше температурата (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ со рекација: Андреевски добил тендери за набавка на гас во Струмица од над 3.5 милиони евра

Влатко Зорба

Холандија го ратификуваше протоколот за пристапување на С.Македонија во НАТО

Влатко Зорба

Српски медиуми: Дали Заев ќе формира влада – две опции се во игра