Политика

Трајановски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го врати достоинството на народот во Македонија (ВИДЕО)

„Мора да престане агонијата која што ја има во Република Македонија. Мора оваа власт да си замине, бидејќи го сруши достоинството на народот во Република Македонија“, вели денеска Коце Трајановски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Тие владеат со страв, продолжува екс градоначалникот на Скопје, со заплашување, го потценуваат народот, а народот масовно се иселува.

– Ние затоа ќе ја обновиме Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори. Победата на ВМРО-ДПМНЕ на следните избори ќе значи враќање на државата на народот. Владата на Заев мора да падне. Мора да падне поради тоа што нема реформи, има многу рекет, криминал, неработење. Затоа ВМРО-ДПМНЕ кога ќе дојде на власт ќе ја обнови Република Македонија, вели тој.

Поврзани вести

Седница на Централното претседателство на ДУИ

Никола Поповски

Заев: Ќе се менува името на Стопанската комора, многу инвеститори од Грција се заинтересирани да инвестираат кај нас

Влатко Зорба

Калеска-Ванчева: Борбата со коронавирусот треба да ја продолжиме преку целосно почитување на мерките за заштита на здравјето

Трибуна: Димитар Стевананџија, иако има стан во Скопје, наплатил 23 000 евра за патни прошоци

Влатко Зорба

Шекеринска: Очекуваме ЕУ да покаже лидерство и да ги отвори пристапните преговори

Влатко Зорба

Заев на средба со Ветингтон од ИРИ: САД и натаму остануваат врвен стратешки сојузник