Политика

Трипуновски поднел 3 кривични против Димковски

Цветан Трипуновски, дополнителниот заменик министер за земјоделство од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, на својот Фејсбук профил соопшти дека денеска поднел три кривични пријави против министерот за земјоделство, Трајан Димковски.

„Денеска бев во ЈО на Републука Македонија, поднесов три кривични пријави против Трајан Димковски и други поврзани лица за низа кривични дела кои оваа власт ги стори во минатото.

Продолжувам со обелоденување на скандалите на СДСМ во земјоделството. Одговорност ќе има. Доколку обвинителството молчи, се ќе биде процесуирано по 12 април, откако ќе се ослободи правната држава и ќе завладее правото.

Нулта толеранција за криминал. Одговорност за сите кои се огрешиле пред законите“, пишува Димковски.

Поврзани вести

Џафери ја прекина 135.седница, дополнително ќе биде закажано нејзиното продолжение

Влатко Зорба

ЕСИ: Ако не се промени метологијата ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во ЕУ пред 2030

Stefanija Kuzmanovska

Мицкоски за преписката со Рашковски: Доказите ќе ги доставам до институциите веднаш откако ќе се ослободи судството

Влатко Зорба

Договор за итнерконективно поврзување со Грција една од точките на владината седница

user3

ВМРО-ДПМНЕ: Корупцијата е печатот на владеењето на Заев

user3

УСЈЕ со реакција до 02 коалиција: Заложбите за чист водух мора да бидат темелени на факти

Влатко Зорба