Политика

Ципрас му честиташе на Заев

Поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас на Твитер му честиташе на Зоран Заев.

„Благодарение на твоите напори, пораката на храбрите прогресивни сили што се борат против национализмот, за социјална правда и мир во нашиот регион, денеска станува посилна. Порака, не само за Балканот, туку за цела Европа“, напиша Ципрас на Твитер.

Поврзани вести

Димитров: Почеток на преговори поттик и за ЕУ да ја одржи европската приказна на земјава

user4

Поповски: Сѐ уште постојат чудни центри на влијание на нормалното информирање

Влатко Зорба

Димовски повторно тврди дека Законот за Советoт на ЈО требало да се носи со Бадинтерово мнозинство

Влатко Зорба

Синерџи фитнес Центар: Објавени се стари снимки од Мицкоски кои беа злоуптребени во политички цели

Берта Китинска

По допрен глас почната предистражна постапка за Александар Николоски

По иницијатива на ДКСК, Уставен ќе решава за привилегиите на поранешните претседатели

Влатко Зорба