Политика

Васев: Мицкоски блефира, криминално стекнат имот не може да се донира (ВИДЕО)

„Христијан Мицкоски по секоја цена се определи за Никола Груевски и не се огради од неговите криминали. Напротив, и натаму останува посветен на одбраната на криминалот на одбрана на режимот. Најавата за бришење на функцијата почесен претседател, без осуда, без оградување од криминалот на Груевски е уште еден прочитан блеф на Мицкоски“, вели денеска Стефан Васев од СДСМ.

„Блеф е и наводната продажба и донирање на парите од продажбата на белиот дворец зад мене изграден за време на најголема сиромаштија. Криминално стекнат имот не може да се донира“, посочува тој.

Поврзани вести

Џафери ја закажа седницата за Законот за ЈO во 21 часот

Влатко Зорба

Муслиу: Убеден сум дека во септември ќе влеземе со нова влада која ќе ја направи Заев

СДСМ: Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време

Влатко Зорба

Зекири за пилотите од Арачиново: Исто како да веруваш дека Мицкоски некогаш ќе стане премиер

Влатко Зорба

Совет на амбасадори: Историските настани не треба и не може да се прекројуваат

Влатко Зорба

На дневен ред на седница и измените на законот за контрола на опојни дроги

Никола Поповски