Политика

Владата денеска ќе одржи седница

Владата на Република Северна Македонија извести дека со почеток во 12:00 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

За заклучоците од седницата, од таму велат дека ќе информираат со соопштение по нејзиното завршување.

Поврзани вести

Џафери: Со Законот за употреба на јазиците е создадена солидна основа во насока на јазичната рамноправност

Димитров до Стоилковски: Опозицијата прави шум за да не ја слушнат граѓаните вистинската порака

Никола Поповски

Шекеринска: Николоски се пазари со дивоградби и го загрозува нашиот статус во УНЕСКО (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Трипуновски го претстави неговиот тим советници: Од денеска почнува подготовка за обнова на Македонија

Влатко Зорба

ДС: Да се забрани увоз на отпад кој се користи како гориво

Влатко Зорба

Средба Пендаровски – Анастасијадис во Израел

Stefanija Kuzmanovska