Политика

ВМРО ДПМНЕ на протест против сиромаштијата, поскапувањето на струјата со луксузен мерцедес

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила.

На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ досега се протестираше против сиромаштијата, поскапувањето на електричната енергија, криминалот и тн…

Меѓу возилата што можеа да се видат вчера на протестот во Скопје, беше забележан и скап луксузен мерцедес.

Поврзани вести

Сасоли утре во посета на Северна Македонија

Влатко Зорба

Пленковиќ: Задоволни сме поради потврдата на одлуката за отворање пристапни преговори со С.Македонија

Каевски: Младите се на вистинскиот пат кој обезбедува перспективна и европска иднина

Влатко Зорба

Бектеши за РСЕ: Ахмети има уште многу да ѝ даде на политиката во Северна Македонија (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Алијанса и БЕСА нема да го гласаат Законот за Јавно обвинителство

Влатко Зорба

СДСМ: Губитникот Мицкоски после секој пораз бара алиби