Политика

ВМРО-ДПМНЕ на разглас пушта грчка и бугарска музика (ВИДЕО)

Од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ на разглас се пушта грчка и бугарска музика, сподели на својот Фејсбук профил заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски.

„Добро, ќе им објасни ли некој дека со ваквото инфантилно однесување дополнително се компромитираат?

Партија која сака да ја врати изгубената доверба кај граѓаните и која сака да дојде на власт, треба да остави впечаток дека има концепт, платформа и понуда, и сето тоа да го пренесе преку зрело и државничко однесување.

Вака, само ни поврдуваат дека млад може да се биде само еднаш, е незрел – секогаш!“,пишува Жерновски.

Поврзани вести

Германскиот државен министер за Европа, Рот во „виртуелна посета“ на Скопје

Берта Китинска

Ромпуј: Ниту една членка на ЕУ нема да го блокира влезот на земја која докажала дека е совршена

user4

Маричиќ: Успех е скокот од заробена држава, две години подоцна да се вратиме на масата каде се носи одлука за преговори

Maja_Serafimova

Филипче: Капацитетот на вработени во здравството низ цела држава е зголемен за најмалку 10 проценти

Влатко Зорба

Грујовски: Однесувањето на Трипуновски е непримерно, го нарушува личниот интегритет на вработените и прави мобинг

Што носи одлуката на Министерство за здравство за централизирана набавка на биолошки лекови?

Влатко Зорба