Политика

ВМРО-ДПМНЕ најави протести во Охрид и Прилеп

ВМРО-ДПМНЕ најави нови протести со автомобили против поскапувањето на струјата.

Во вторник (13 октомври) во 18 часот ќе одржат истовремени протести во Скопје, Охрид и Прилеп.

„Граѓаните во Македонија се соочени со драстичен пад на стандардот поради поскапувањето на струјата од 7,4% што го испорача мафијата на власт преку одлуката донесена од РКЕ. Марко Бислимовски, претседателот на РКЕ е марионета на Заев, скапо платена марионета која удира по џебот на граѓаните за да ги покрие дупките од неспособноста и неодговорноста на мафијата на власт. Сега народот плаќа поскапа струја, дури Бислимовски за своите штетни одлуки за граѓаните го плаќаат 120 илјади денари“, пишува во најавата за протестите.

Поврзани вести

Презентација на полугодишиот извештај на СБ за Западен Балкан

Влатко Зорба

Димитров: Изјавата на Бугарија нема никаков правен ефект врз содржината и опсегот на одлуката на ЕУ за почеток на преговори

Влатко Зорба

Милошоски го „донесе“ Димитров во Собрание (ФОТО)

Влатко Зорба

Алијанса за Албанците: Нема да присуствуваме на гласањето за избор на спикер во Собранието

Никола Поповски

Заев: Правиме држава во која виновниците се казнуваат, а праведните напредуваат

Влатко Зорба

Ахмети: Наша црвена линија за соработка е прифаќање на Преспанскиот договор и договорот со Бугарија