Политика

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со нападите кон Филипче: Народот ќе биде запрепастен од неговата улога во кризата

„Народот ќе биде запрепастен од улогата на Венко Филипче во оваа криза. Сепак за тоа ќе разговараме откако ќе дојде време. тоа ќе биде откако ќе заврши оваа криза сега ни е најважно здравјето на граѓаните и заживување на економијата“.

Ова го изјави денеска Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ и додава: „Кога ќе заврши сето ова и стравот и опасноста која во моментов сите ние и граѓаните и државата сите ние ја имаме од болеста ќе бидат зад народот, ќе бидат позади нас граѓаните ќе го видат вистинското лице на Зоран Заев и Венко Филипче и на сите оние кои се обидоа на било каков начин да профитираат од оваа криза и природна непогода која ги погоди граѓаните“.

Поврзани вести

СДСМ во Кавадарци, Митко Јанчев – гостин на трибината „На прав пат“

Христина Николовска

Денеска лидерска средба кај Спасовски

Пендаровски ќе го потпише Инструментот за пристапување на С. Македонија кон Северноатлантскиот договор

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Влатко Зорба

КСС: Платите во јавниот сектор да се усогласат со порастот на минималната плата

Влатко Зорба

Спасовски: До неодамна беше незамисливо да се разговара за кривично правна одговорност за кој било член на Влада

Влатко Зорба