Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Слушнавме како Заев го навредува својот народ

„Гледаме дека од СДСМ се чудат кој ги пуштил денешниве разговори и тука не можеме да им помогнеме, ама можеме од истите да го препознаеме гласот на нивниот лидер Заев како го пцуе и навредува својот народ“, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук постот на Заев.

„Вредно е да се напомене и дека Заев го контролирал студентското движење чувме што мисли за шарените, но добро е и да знаат албанците што мисли тој за Али Ахмети.

Исто така е добро и да чујат тој извесен Ацко, Костадинов, па и средношколецот Забарчанец како ги пцуе нив и целиот народ. Е тој човек за жал ја води државата“, додаваат од партијата на Мицкоски.

Поврзани вести

Ќе се бара компромисно решение за евентуална дислокација на Малиот групен дом во Визбегово

Влатко Зорба

Заев: Правиме се Парламентот да работи во полн состав за да можеме да очекуваме повеќе од 80 пратеници за Законот за ЈО

Филипче: Кога и да се одржат изборите мора да се спроведат по строг протокол, работиме на олабавување на мерките

Захариева: Бугарија не го оспорува идентитетот, а Македонија да го спроведе Договорот

СДСМ: Законот за опојни дроги беше донесен за време на ВМРО-ДПМНЕ , а за него гласале Милошоски, Стефананџија и Ѓорчев

Влатко Зорба

Савески: По криминалниот упад на Апасиев во Левица, неговата партија-фирма почна да врти доста пари (ФОТО)