Политика

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на министерот Филипче

Прес-конференција на Министерот за здравство д-р Венко Филипче во медија центарот во Владата на Република Северна Македонија.

Поврзани вести

Јанушев: Законот за ЈО треба да се донесе пред изборите

Никола Поповски

Стеванаџија: Каде се видело анекс од 200 милиони евра за клучки за автопат?

Влатко Зорба

Османи во работна посета на Италија во пресрет на Советот на ЕУ

Влатко Зорба

Спасовски: Ветингот да биде спроведен од министерот, па до секој вработен во МВР (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Јанушев: Сите што се во Владата треба дословно да ги спроведуваат законите

Влатко Зорба

Тимоние за „мал шенген“: Секоја соработка во овој регион е добредојдена

Влатко Зорба