Политика

(ВО ЖИВО) Прес конференција на премиерот Оливер Спасовски

Прес конференција на претседателот на Владата на РСМ Оливер Спасовски

Поврзани вести

Верушевски доби оштета од 2,58 милиони денари за претпрени душевни болки и неосновано лишување од слобода

Влатко Зорба

Ахмети: Очекуваме датум за Северна Македонија и Албанија

user3

Заев: Не треба да се чепка во вториот пензиски фонд, тоа се пари на граѓаните

Влатко Зорба

Муртезани: Треба најбрзо што можеме да ги добиеме и пуштиме во употреба новите локомотиви

Влатко Зорба

Ресен добива детска градинка која ќе згрижи 120 деца

Влатко Зорба

МНР: Досега не е пријавен ниту еден случај на наш државјанин заболен со коронавирусот во амбасадата во Пекинг

Влатко Зорба