Политика

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на претседателот Пендаровски

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски ќе одржи прес-конференција по состанокот на Советот за безбедност.

Поврзани вести

Џафери: Од 4 јануари новата преодна влада може да започне да функционира

Никола Поповски

Заев: Ние градиме едно општество за сите, ВМРО-ДПМНЕ зборуваат за чисти држави (ВИДЕО)

Влатко Зорба

ЕУ денеска формално одлучува за почетокот на преговорите со Северна Македонија

Ахмети потврди дека е повикан во Специјалниот суд во Хаг

Никола Поповски

СДСМ: Секој што се огрешил пред законот, ќе се соочи со законот

Берта Китинска

Заев: Имаме сериозен предизвик, сега сите работи зависат од нас

Влатко Зорба