Политика

Заев: 300 пилоти не сме ветиле, такви профили нема ни во мое Муртино (ВИДЕО)

„300 пилоти не сме ветиле. Државата нема таков ресурс за да вработува 300 пилоти. Со секоја почит за сите професии во Арачиново, такви профили нема ни во мое Муртино, ниту во Скопје, ниту во кое било такво место во земјата“, рече премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција.

Според Заев, се работи за недоразбирање конструирано од некој од општината во која СДСМ има свој градоначалник и дека во Арачиново се реализираат проекти како спортски терен, резервоар за вода, канализација итн.

Поврзани вести

Средба Заев-Шаленберг: Австрија со позитивен став за отворање преговори со ЕУ

Влатко Зорба

СДСМ: Сите анализи покажуваат дека мерките што ги предлага ВМРО ДПМНЕ се несериозни

Берта Китинска

Трошановски: Политичката елита не сака да има реверзибилни процеси по почнување на преговорите

user3

Георгиевски: Да се елиминира можноста платеното политичко рекламирање да се финансира со пари на даночните обврзници

Влатко Зорба

Мицкоски снимен како влегува во затворениот дел во кафеаната „Чардак“ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Ефекти од мерките и намалување на заразени од Ковид по две недели, очекува Филипче

Влатко Зорба