Политика

Заев: Ахмети промашил комплетно, во животот никогаш не сум бил пијан

Лидерот на СДСМ, Зоран Зев, на прашање на ТВ21 како ја коментира изјавата на неговиот досегашен коалиционен партнер, Али Ахмети дека пиел ракија пред митинг, а потоа се каел за кажаното тој вели:

– Ако некој не пие алкохол, Зоран Заев е тоа. А, ја погоди работата човекот. Промашил комплетно. Значи Зоран Заев може со македонско вино, домaшна ракија да наздрави, ама под дејство на алкохол не сум бил никогаш пијан во животот – рече Заев.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети синоќа во гостување на телвизијата Сири во Албанија рече дека, Заев пред митинг пиел неколку чашки ракија, а потоа се каел за тоа што ќе го кажел на митингот.

Поврзани вести

Заев со сочувство до Конте по повод жртвите од поплавите во Венеција

Влатко Зорба

Избори 2020: Директна помош за компаниите и повисоки плати за вработените ветуваат партиите доколку победат на парламентарните избори

Шекеринска кон ВМРО-ДПМНЕ: Ако толку сте загрижени за одбраната, гласајте го новиот закон

Влатко Зорба

Богоев: Лажна вест е дека ќе се градат сто нови згради во Општина Карпош

Влатко Зорба

Заев: Донесувањето на законот за ЈО е обврска на сите нас пред граѓаните

Никола Поповски

Лукаревска: СДСМ ќе води безбедна кампања, по строги протоколи