Политика

Заев има начини да го зголеми мнозинството, и тоа го нервира ВМРО, вели Георгиев

Поранешниот пратеник и потпретседател на СДСМ, Гордан Георгиев во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи  дека старо-новата влада покажа дека мнозинството со мали промени  може да биде прилично флексибилно во зависност од потребите.

– Зоран Заев како премиер, како лидер покажа дека има начини и механизми за да го зголеми тоа мнозинство, и тоа ги нервира од ВМРО, Не би ме чудело реално тие 62 да се зголемат ако работиме по некој европска агенда, од друга страна 62 е тенко мнозинство кое има потреба од многу пазарење, вели Георгиев.

Поврзани вести

Богдановиќ: Успеавме да ги расчистиме сите долгови на општината и да ја стабилизиравме сметката (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Петров во Прилеп: 34 милиони денари се обезбедени за обука за ИТ вештини за 1200 млади лица

user3

Премиерот Заев од Тетово: Определивме 15 милиони евра против аерозагадувањето (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Димовски: Новите пратеници да се наметнат над интересите на извршната власт

Шекеринска: Каде беа Мицковски и Дурловски кога Груевски го правеше Охрид – Лас Вегас

Груби ги повика Османи и Димитров на отчет пред пратениците

Александар Тодески