Политика

Заев му заблагодари на шпанскиот премиер Санчез за изразената поддршка

По повод упатената поддршка на премиерот на Шпанија, Педро Санчез до претседателот на СДСМ и коалицијата „Можеме“ за претстојните избори, лидерот на пратијата Зоран Заев преку својот Фејсбук му се заблагодари.

„Ти благодарам Педро Санчез за поддршката. И како сојузници во НАТО и како идни партнери во ЕУ, продолжуваме да придонесуваме за подобра, проевропска иднина на сите граѓани.Можеме“, напиша Заев.

Поврзани вести

Владата ги продолжи роковите за барања на правото за остварување на пензиско и инвалидско осигурување

Влатко Зорба

Димитров: Ги имаме сите состојки за успех на самитот во Загреб

Влатко Зорба

Спасовски во Чучер Сандево: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Васев: Мицкоски блефира, криминално стекнат имот не може да се донира (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Иницијативниот одбор за промени: Секој поминат ден на Мицкоски во претседателскиот кабинет скапо ја чини партијата

Берта Китинска

Кој и кога е искрен со граѓаните? Мицкоски во април, или Мицкоски во февруари?

Влатко Зорба