Политика

Заев: Нашата татковина има потреба од избори

Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени, објави денеска на Фејсбук лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

– На граѓаните и на државата им требаат институции со целосен легитимитет за да создадат услови за новата нормалност, со полн капацитет да го заштитиме здравјето на граѓаните и да ја рестартираме македонската економија, наведува Заев во објавата, проследена со видео обраќање

Поврзани вести

Димковски закажа прес-конференција за објавената аудио снимка со негов советник

Влатко Зорба

Села: Ги повикувам фарамцевтските компании да не пробуваат од ова да направат профит

Влатко Зорба

Стоилковски: Дескоска да даде пример сите министри и функционери целосно да се откажат од платата (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Пендаровски се заблагодари за ратификацијата на Протоколот за членство во НАТО во Сенатот на САД

Влатко Зорба

Наумоски: Проблемот со аерозагадувањето има тренд на намалување (ФОТО)

Влатко Зорба

Заев: Институциите се подготвени, на време реагираат и преземаат чекори за заштита на јавното здравје

Влатко Зорба