Политика

Заев: Ние ќе продолжиме да работиме за граѓаните, тие ќе продолжат да работат за криминалците

„Ние три чекори кон правда, ВМРО-ДПМНЕ еден чекор кон одбрана на криминалот. Затоа не сме и никогаш нема да бидеме исти. Ние ќе продолжиме да работиме за граѓаните, тие ќе продолжат да работат за криминалците, оти не знаат поинаку. Ние ќе ја носиме државата кон ЕУ и НАТО, тие ќе се обидуваат да ја враќаат назад“, сподели на својот фејсбук профил лидерот на СДСМ, Зоран Заев по денешниот марш за слобода..

„Затоа ќе победиме, затоа што вие граѓаните гледате кој е за правда, а кој за неправда, кој е за ЕУ и НАТО, а кој за изолација. Затоа мои граѓани, мој народе, ние ќе бидеме гласни и ќе чекориме напред се до конечна правда“, додава тој.

Поврзани вести

Николоски: СДСМ спротивно на договореното на сила сака да го менува Изборниот законик (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Крастев: Ангажманот на вселенскиот патријарх за МПЦ е нормален чекор по молкот на БПЦ

Влатко Зорба

Димитров: Да покажеме дека и ние можеме да помогнеме, а не само да бараме помош од другите

Влатко Зорба

Димовски во 2012-та гласал за измените на Законот за игрите на среќа и за забавните игри

Влатко Зорба

Османи: Се надевам дека Собранието ќе ја надмине блокадата, со цел изборите да се одржат во закажаниот термин

Мицкоски: Пакетот мерки е недоволен и задоцнет, кризата ќе се продлабочи